święta - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Czuwanie przy Bożym Grobie

Opublikowany przez WTZ Polkowice w święta · 30/3/2018 22:49:53W dniu 30 marca 2018 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach przygotowali pod opieką terapeuty Czuwanie przy Bożym Grobie podczas którego śpiewali i czytali rozważenia.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków PFRON, Powiatu Polkowickiego oraz Urzędu Gminy Polkowice.
Śniadanie Wielkanocne

Opublikowany przez WTZ Polkowice w święta · 28/3/2018 22:48:50

W dniu 28 marca w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Starosta Polkowicki Marek Tramś, Ksiądz Dziekan Jarosław Święcicki, Pani Mariola Kośmider Dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych
ZOZ S.A. , Pani Elżbieta Sworacka Dul Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach, Pani Jolanta Pietruszka z Wydziału Organizacji Pozarządowych Urzędu Gminy Polkowice oraz przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć Godnie”.

Wspólny posiłek przy potrawach przygotowanych w ramach zajęć terapeutycznych w pracowni gospodarstwa domowego, był sposobnością zarówno do przeżycia uroczystych chwil, jak i wzajemnego zintegrowania.

Dla uczestników warsztatu wszelkie zasiadanie do wspólnego stołu daje okazję wyrażania wielu pozytywnych emocji oraz kształtuje poczucie jedności i wzajemnej akceptacji, co też w okresie przedświątecznym nabiera szczególnego znaczenia.


Działalność WTZ jest finansowana ze środków PFRON, Powiatu Polkowickiego oraz Urzędu Gminy Polkowice.

Więcej zdjęć TUTAJ
Mikołajki

Opublikowany przez WTZ Polkowice w święta · 6/12/2017 14:25:12

W tym cudownym mikołajkowym dniu uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach postanowili umilić pacjentom Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych ZOZ S.A. oczekiwanie na wizytę lekarską.

Przebrani za Świętego Mikołaja, Panią Mikołaj i Renifera
Rudolfa obdarowywali badanych słodkimi upominkami. Ten ciepły gest wywołał uśmiech na wielu twarzach dzieci jak i osób dorosłych.


Działalność WTZ jest finansowana ze środków PFRON, Powiatu Polkowickiego oraz Urzędu Gminy Polkowice.

Więcej zdjęć TUTAJ
Andrzejki

Opublikowany przez WTZ Polkowice w święta · 27/11/2017 14:19:55W dniu 27.11.2017 r. na Warsztacie Terapii Zajęciowej w Polkowicach uczestnicy zorganizowali Andrzejki. Przyjęło się, że jest to wieczór wróżb, które mają zdradzać, co niesie przyszłość, dlatego też nie zabrakło ich na warsztacie.

Niesłabnącą się popularnością cieszył się gabinet wróżbiarski Wróżbitki Kasi, a także pozostałe atrakcje przygotowane przez uczestników takie jak: słomki miłości, list w butelce, czy liściowe wróżby.

Na koniec uczestnicy w szyscy razem się świetnie bawili podczas dyskoteki Andrzejkowej.


Działalność WTZ jest finansowana ze środków PFRON, Powiatu Polkowickiego oraz Urzędu Gminy Polkowice.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Dzień dziecka

Opublikowany przez WTZ Polkowice w święta · 1/6/2017 23:02:49

Wizyta u lekarza dla wielu dzieci wiąże się ze sporym lękiem i licznymi obawami. Często temu zdarzeniu najmłodszym pacjentom towarzyszy złe samopoczucie i smutek.

Aby choć w niewielkim stopniu rozweselić każde dziecko i na jego twarzy wywołać uśmiech Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wraz z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych w Dniu Dziecka postanowili obdarować małych badanych słodkościami i kolorowymi balonami.

Osoby z niepełnosprawnością wcielając się w role postaci bajkowych i barwnych klaunów, starały się w tym szczególnym dniu, dotrzeć do każdego dziecka odwiedzającego przychodnie. Zaskoczenia i emocji nie brakowało, co wyrażały serdeczne uśmiechy obdarowanych pociech i ich rodziców. Stresujące wizyty lekarskie przerodziły się tego dnia w radosny pobyt w przychodni.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Powiatu Polkowickiego, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON


Więcej zdjęć  TUTAJ
Następna
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego