warsztaty - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Warsztaty rękodzielnicze

Opublikowany przez WTZ Polkowice w warsztaty · 9/8/2017 01:47:38

W środę 9 sierpnia 2017 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wraz z terapeutami dzięki uprzejmości Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych pod nazwą "Wianki, wianuszki - warsztaty wicia wianków i poznawania ludowych tradycji" w Żelaznym Moście.

Uczestnicy zapoznali się z niektórymi gatunkami ziół i ludowymi tradycjami oraz mieli możliwość samodzielnego wykonania bukiecików. Każdy z uczestników mógł wybrać dla siebie zioła, z których następnie stworzył bukiet. Była to świetna okazja do integracji oraz poznania ludowych tradycji.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz Pracownikom Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie za zaproszenie.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Powiatu Polkowickiego, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON.


Więcej zdjęć TUTAJ
XIV Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach

Opublikowany przez WTZ Polkowice w warsztaty · 16/9/2016 16:53:42

Czworo uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wraz z 2 terapeutami wzięło udział w XIV Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych w Łazach.

W dniach 14-16 września 2016 uczestniczyli w licznych zajęciach warsztatowych. Wśród propozycji zajęć były warsztaty wikliniarskie, malarskie, teatralne, filmowe, fotograficzne , udzielania pierwszej pomocy, robienia z guzików bransoletek i naszyjników, itp.

Uczestnicy podczas różnorodnych zajęć kształtowali odpowiedzialność, zaradność oraz umiejętność współpracy.

Więcej zdjęć  TUTAJ

Warsztaty pieczenia chleba organizowane przez WOK Sobin

Opublikowany przez WTZ Polkowice w warsztaty · 25/8/2016 11:43:24W czwartek 25 sierpnia 2016 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wraz z terapeutami dzięki uprzejmości Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie wzięli udział w Warsztatach pieczenia chleba pod nazwą  Od ziarenka do bochenka”.

Zostały one zorganizowane w Świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Lubińskiej. Mieliśmy możliwość poznania tradycyjnych metod pieczenie chleba oraz masła.

Uczestnicy  z wielkim zaangażowaniem oraz radością własnoręcznie zrobili chleb oraz ubili masło. Dzięki cudownemu panu Jankowi poznaliśmy starodawne rzemiosło wiejskie.

Ogromną atrakcją była możliwość zwiedzenia remizy strażackiej z najstarszym na Dolnym Śląsku wozem strażackim. Ten dzień dostarczył nam niesamowitych wrażeń oraz doświadczeń.

Serdecznie dziękujemy Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury w Sobinie,  Pani Teresie Fuczyło oraz Panu Janowi  Szydełko.

Więcej zdjęć  TUTAJ

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego