warsztaty - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Warsztaty hafciarskie

Opublikowany przez WTZ Polkowice w warsztaty · 12/9/2018 23:34:54W dniu 12.09.2018 r. uczestnicy wraz z terapeutami udali się do Lubina na zaproszenie  Warsztatu Terapii Zajęciowej „Akademia Życia”, który realizuje projekt pn. "Tańcowała igła z nitką".

Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w warsztatach z haftu komputerowego. W ramach zajęć uczestnicy poznali historię haftu, a następnie zapoznali się z podstawową obsługą maszyny do haftu komputerowego tzw. „hafciarki”.

Kolejnym krokiem było samodzielne zaprojektowanie wzoru, który miał zostać wyhaftowany na ręczniku.  Uczestnicy również uczyli się dobierać odpowiednią kolorystykę nici do projektowanego wzoru. Tego rodzaju zajęcia wymagały od uczestników uruchomienia wyobraźni, poczucia estetyki.

Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków PFRON, Powiatu Polkowickiego oraz Urzędu Gminy Polkowice.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Warsztaty w Osieku

Opublikowany przez WTZ Polkowice w warsztaty · 5/9/2018 23:33:51

W dniu 05.09.2018 r. nasza placówka miała przyjemność uczestniczyć w zorganizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej „Akademia Życia” zajęciach rękodzielniczych, które odbyły się w świetlicy wiejskiej w Osieku.

Oprócz integracji i nawiązania nowych znajomości, osoby z niepełnosprawnością brały czynny udział w warsztatach, między innymi z gipsowanek, decupage, przypinek oraz wyrobu świec, a także w aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

Serdecznie dziękujemy Kierownikowi Warsztatu Terapii Zajęciowej „Akademia Życia” Pani Sandrze Uściła za zorganizowanie ciekawych i rozwijających zajęć.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków PFRON, Powiatu Polkowickiego oraz Urzędu Gminy Polkowice.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Warsztaty rękodzielnicze

Opublikowany przez WTZ Polkowice w warsztaty · 9/8/2017 01:47:38

W środę 9 sierpnia 2017 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wraz z terapeutami dzięki uprzejmości Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych pod nazwą "Wianki, wianuszki - warsztaty wicia wianków i poznawania ludowych tradycji" w Żelaznym Moście.

Uczestnicy zapoznali się z niektórymi gatunkami ziół i ludowymi tradycjami oraz mieli możliwość samodzielnego wykonania bukiecików. Każdy z uczestników mógł wybrać dla siebie zioła, z których następnie stworzył bukiet. Była to świetna okazja do integracji oraz poznania ludowych tradycji.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz Pracownikom Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie za zaproszenie.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Powiatu Polkowickiego, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON.


Więcej zdjęć TUTAJ
XIV Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach

Opublikowany przez WTZ Polkowice w warsztaty · 16/9/2016 16:53:42

Czworo uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wraz z 2 terapeutami wzięło udział w XIV Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych w Łazach.

W dniach 14-16 września 2016 uczestniczyli w licznych zajęciach warsztatowych. Wśród propozycji zajęć były warsztaty wikliniarskie, malarskie, teatralne, filmowe, fotograficzne , udzielania pierwszej pomocy, robienia z guzików bransoletek i naszyjników, itp.

Uczestnicy podczas różnorodnych zajęć kształtowali odpowiedzialność, zaradność oraz umiejętność współpracy.

Więcej zdjęć  TUTAJ

Warsztaty pieczenia chleba organizowane przez WOK Sobin

Opublikowany przez WTZ Polkowice w warsztaty · 25/8/2016 11:43:24W czwartek 25 sierpnia 2016 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wraz z terapeutami dzięki uprzejmości Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie wzięli udział w Warsztatach pieczenia chleba pod nazwą  Od ziarenka do bochenka”.

Zostały one zorganizowane w Świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Lubińskiej. Mieliśmy możliwość poznania tradycyjnych metod pieczenie chleba oraz masła.

Uczestnicy  z wielkim zaangażowaniem oraz radością własnoręcznie zrobili chleb oraz ubili masło. Dzięki cudownemu panu Jankowi poznaliśmy starodawne rzemiosło wiejskie.

Ogromną atrakcją była możliwość zwiedzenia remizy strażackiej z najstarszym na Dolnym Śląsku wozem strażackim. Ten dzień dostarczył nam niesamowitych wrażeń oraz doświadczeń.

Serdecznie dziękujemy Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury w Sobinie,  Pani Teresie Fuczyło oraz Panu Janowi  Szydełko.

Więcej zdjęć  TUTAJ

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego