Stanęli na wysokości zadania - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Stanęli na wysokości zadania

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 18/6/2015 12:40:04

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach kolejny raz stanęli na wysokości zadania i pokonali własne słabości. Wysokość tym razem była naprawdę imponująca, gdyż mierzyła sobie 1602 m. n.p.m. Taką miarę ma, bowiem szczyt Śnieżki, na który 18 czerwca wspięła się grupa ośmiu niepełnosprawnych uczestników wraz z trzyosobową kadrą.

Zmaganie się z wyjątkowo trudnym terenem, zimnym wiatrem, sporą wilgotnością powietrza i zmęczeniem fizycznym, ponownie wyzwoliło w osobach niepełnosprawnych chęć osiągnięcia niemożliwego. Pokonując dystans 19 kilometrów o deniwelacji terenu sięgającej 1100 metrów, w pełnym składzie przemierzyli trasę Karkonoskiego Parku Narodowego, osiągając zamierzony cel. Przełamali tym samym bariery związane z powszechnie istniejącą mentalnością, iż sporty outdoorowe są przeznaczone wyłącznie dla pełnosprawnej społeczności.

Niepełnosprawni poprzez walkę z własnymi dysfunkcjami i słabościami, podjęli próbę udowodnienia, iż są w stanie zmierzyć się z wysiłkiem wykraczającym poza codzienne ich życie. Jak podkreśla Kierownik Warsztatu Agnieszka Kaniewska: całodzienne przebywanie w szczególnie chronionym terenie, pełnym niecodziennych krajobrazów, zieleni oraz zjawisk przyrodniczych w bardzo pozytywny sposób wpłynęło na samopoczucie osób z zaburzeniami umysłowymi. Pozwoliło jednocześnie na odnalezienie alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz właściwego stymulowania stanów emocjonalnych. Jestem bardzo dumna z moich uczestników i dziękuję pracownikom za tak wspaniałą inicjatywę. Najwyższy szczyt pasma Sudetów stał się już drugim wierzchołkiem Korony Gór Polski, na jakim stanęli uczestnicy Warsztatu.     

Więcej zdjęć TUTAJ

Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego