08/2013 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Akcja "Bezpieczne zachowanie podczas biwakowania”

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wydarzenia · 22/8/2013 20:58:58

W najbliższym czasie nasi uczestnicy będą musieli zdać egzamin z samodzielności. Przy wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego, wezmą udział w egzaminie o przetrwanie.Uczestnicy zostaną przewiezieni na poligon wojskowy, gdzie będą zmuszeni wybudować i zorganizować obóz, w którym spędzą dwa dni. Poza nocną wartą i przeprawą przez las, zdobywaniem pożywienia i wody oraz rozmaitymi zadaniami w terenie, będą zmierzać się z własnymi słabościami, lękiem i zmęczeniem.

Podczas dwudniowej walki o przetrwanie uczyć się będą , kontrolowania swoich emocji oraz wzmacniać poczucie własnej wartości. Uczestnictwo w biwaku i spróbowanie surowego życia w warunkach polowych, stanowi kontynuację długotrwałej terapii, wynikającej z działalności warsztatu. Jak mówi kierownik warsztatu Edyta Pędzisz, poza stałymi zajęciami w poszczególnych pracowniach nasi podopieczni byli od dawna przygotowywani do tego niezwykłego zamysłu. Uczyli się łowić ryby i przebywać w śród dzikiej zwierzyny, brali udział w szkoleniu zorganizowanym przez samych saperów oraz poznawali podstawowe zasady z terenoznawstwa.

Wytrwałość i odpowiedzialność za siebie i innych oraz wyuczenie bezpiecznego zachowania podczas biwakowania, pozwoli naszym uczestnikom poznać granice własnej wytrzymałości a jednocześnie nauczy samodzielności
dodaje Edyta Pędzisz. Akcja ,,Bezpieczne zachowanie podczas biwakowania” zostanie przeprowadzona w dniach 28-29 sierpnia i weźmie w niej udział dwunastu wybranych uczestników wraz z terapeutami oraz pracownikami policji i wojska.  

Zadania Warsztatu Terapii Zajęciowej finansowane są przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego