12/2013 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Spotkanie opłatkowe

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 30/12/2013 23:39:03

Spotkanie zostało zorganizowane przez Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Legnickiej i Caritas Diecezji Legnickiej w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II przy Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy w dniu 30.12.2013 roku.

Po przybyciu poprowadzono Mszę Św. pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Stefana Cichego, dzielenie się opłatkiem, program artystyczny, wspólne kolędowanie i zabawa. W trakcie zabawy tanecznej odbył się poczęstunek a po jej zakończeniu pokaz sztucznych ogni.


Udział uczestników w Zabawie Sylwestrowej dał możliwość wzajemnej integracji osób niepełnosprawnych z różnych placówek. Ponadto był okazją do poprawy nastrojów i stanów emocjonalnych osób niepełnosprawnych, które w okresie zimowym z powodu często występujących stanów depresyjnych, szczególnie wymagają czynników nakierowujących w pozytywnym myśleniu.

Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 3/12/2013 21:40:30

Dnia 03 grudnia 2013 roku odbył się Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w turnieju drużyn o puchar SKORPIONA, który odbył się na hali sportowej przy szkole podstawowej nr 2 w ramach V Polkowickich Prezentacji Niepełnosprawni Sprawnym pod hasłem ,, Potrafię’’. Nasi uczestnicy zagrali w Goalballa. Jest to gra dla osób nie widomych, polegająca na wrzuceniu drużynie przeciwnej piłki w bramkę.

Gra jest o tyle trudna, ponieważ uczestnicy grają z opaskami na oczach. Turniej okazał się świetna zabawą dla wszystkich uczestników. Po rozegraniu turnieju w Goalballa uczestnicy Warsztatu mieli okazję zagrać mecz pokazowy w kosza w drużynie z Mistrzyniami Polski w kosza z CCC. . Spotkanie miało na celu integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi oraz ukazanie, że niepełnosprawny też „ Potrafi”. Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali dyplomy i maskotki na pamiątkę spotkania.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego