03/2014 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Walentynki

Opublikowany przez WTZ Polkowice w święta · 7/3/2014 06:44:43

Wielkimi krokami zbliża się najromantyczniejszy dzień w roku. To właśnie święty Walenty jest patronem zarówno szczęśliwie zakochanych jak i tych nieszczęśliwie chorych. Dlatego też kierownik  p. Edyta Pędzisz wraz z osobami niepełnosprawnymi i pracownikami, zaprasza mieszkańców Gminy Polkowice na walentynkowy wieczór, który odbędzie się 14.02.2014r. o godz. 19:00 w Rynku.

Zachęcamy do przybycia wszystkie zakochane osoby i te, które poszukują miłości. Nigdy nie wiadomo, gdzie trafi nas strzała Amora…

Osoby niepełnosprawne przygotowały dla Państwa szereg atrakcji. Odbędzie się między innymi pokaz laserów. Każdy chętny będzie mógł wyrazić swoją miłość poprzez bezpłatne sms-y, które ukażą się na ekranie w Rynku. Ponadto  będzie możliwość wykonania i wysłania własnoręcznie zrobionej kartki walentynkowej.

Dla zakochanych par zaaranżujemy walentynkową dekorację, na której tle będą mogli wykonać romantyczną fotografię. Gorąco zapraszamy! Pragniemy razem z Państwem uczcić ten serdeczny dzień.   
Dokarmianie zwierząt

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 5/3/2014 23:42:51

Osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach z okazji Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, który przypada 11 lutego dzięki uprzejmości Prezesa Koła Łowieckiego „Knieja”  z Lubina ( Pana Józefa Gawluk) miały okazję osobiście spotkać się z leśnikami i dokarmić zwierzęta leśne.

Spotkanie odbyło się przy paśnikach w okolicy Suchej Górnej. Celem akcji było  uwrażliwienie naszych podopiecznych na potrzebę dokarmiania zwierzyny leśnej zimą.


Naszą intencją było również aktywowanie naszych podopiecznych do działania na rzecz innych, pomagania i wspierania słabszych. W miesiącach poprzedzających wyjazd na łono natury uczestnicy zbierali smakołyki dla leśnych zwierząt oraz wykonali kilka karmników dla ptaków.

Dzięki życzliwości rodzin naszych podopiecznych  i Hurtowni Artykułów Spożywczych Stępień z Polkowic, udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów owoców i warzyw oraz suchego pieczywa. Naszą akcję wsparli także mieszkańcy Polkowic, którzy podczas wieczoru walentynkowego zorganizowanego przez warsztat w polkowickim rynku kupili ręcznie wykonane prace przez osoby niepełnosprawne. Za pieniądze z tej sprzedaży uczestnicy kupili ok. 100kg warzyw dla zwierząt leśnych
mówi Edyta Pędzisz, kierownik warsztatu.

Podczas spotkania z myśliwymi nie obyło się bez pogadanek na leśne tematy, które poprowadził pan Artur Karamon- sekretarz koła. Uczestnicy warsztatu dowiedzieli  się jak bardzo ważne jest dokarmianie zwierzyny, zwłaszcza w okresie zimowym
dodaje Edyta Pędzisz. Zanim osoby niepełnosprawne rozłożyły przywiezione ze sobą przysmaki dla zwierzyny leśnej przeprowadziły renowację paśnika zniszczonego przez warunki atmosferyczne i zwierzęta. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą herbatą.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego