09/2014 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Rehabilitacja zawodowa na głębokiej wodzie

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 4/9/2014 18:39:11

Kolejny raz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach udowodnili, że niepełnosprawność w żadnym wypadku nie wyklucza ich, z aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Po spektakularnych obozach przetrwania na poligonie, rajdach rowerowych czy pieszych wspinaczkach na koronne szczyty, przyszedł czas na zmierzenie się z żywiołem wody. Podczas pobytu na jednym z suwalskich jezior, każdy niepełnosprawny uczestnik, przy wsparciu wykwalifikowanych instruktorów oraz terapeutów, po wcześniejszym przeszkoleniu, podjął wezwanie i wypłynął na głęboką wodę.

Walka z własnymi słabościami i strach przed potęgą akwenu wodnego, wyzwoliło w niepełnosprawnych osobach umiejętność wypełniania zadań zespołowych i poczucie odpowiedzialności za powierzoną rolę. Podczas rejsów trzymasztowymi żaglówkami oraz szalupami, uczestnicy poza przełamywaniem barier, które stanowią kluczowy element każdej terapii, poznali również, czym tak naprawdę jest współpraca i gotowość do niezawodnego wypełniania powierzonych zadań, które stanowią priorytet prowadzonej rehabilitacji zawodowej
mówi Kierownik Edyta Pędzisz.

Wspólne rozwieszanie i naprężanie żagli, równe wiosłowanie, czy też posługiwanie się sterem i współgranie z wciąż zmieniającym się wiatrem i prądami wodnymi, pozwoliły uzmysłowić naszym uczestnikom jak ważnym elementem jest synchronizowanie się podczas pracy zespołowej
dodaje Edyta Pędzisz. Terapia zajęciowa oraz rehabilitacja społeczna i zawodowa stanowią integralną część prawidłowego funkcjonowania jednostki, jaką jest Warsztat Terapii Zajęciowej.   Każdorazowe akcje, nastawione na poznawczość i doświadczenie, stanowią klucz do wydobycia od osób niepełnosprawnych, głęboko skrywanych umiejętności.  

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego