06/2015 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do Trzebcza

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 25/6/2015 12:43:10

W dniu 25  czerwca 2015 uczestnicy WTZ wraz z kadrą terapeutyczną brali udział w pieszej wycieczce do Trzebcza, w ramach poznawania ciekawych miejsc regionu polkowickiego. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie trzech miejsc na terenie wsi Trzebcz: Dąb Papieski, pałac z XVIII wieku i mogiła jeńca wojennego.

Zwiedzanie rozpoczęło się od Dębu Papieskiego. Po zapoznaniu się z miejscem i informacjami dotyczącymi jego historii, grupa przeszła drogą leśną do Mogiły Jeńca Wojennego oraz odwiedziła lokalny Pałac w Trzebczu.

Ostatnią atrakcją było pieczenie kiełbasek na ognisku i przygotowanie posiłków przez uczestników.

Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń. Poznali oni nowe miejsca i milo spędzili czas przy onisku.


Więcej zdjęć  TUTAJ

Bowling

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 18/6/2015 12:41:43

W czwartek 2015-06-18 uczestnicy WTZ wraz z opiekunami spędzili 2 godziny na grze w bilarda i bowling (kręgle).

Grając w bowling uczestnicy nie tylko aktywnie  spędzili czas, ale również wyrabiali u siebie chęć rywalizacji, zdrowe współzawodnictwo związane z czerpaniem przyjemności ze sprawdzania własnych sił i umiejętności. Bardzo się starali, aby by poprawić swoje wyniki. Gra w bilard uczyła precyzji, opanowania i cierpliwości. Niektórzy uczestnicy po raz pierwszy skorzystali z możliwości gry w bowling i byli zachwyceni tą formą aktywności.  Wszyscy wyszli bardzo zadowoleni z zajęć i przepełnieni emocjami ze zdrowej rywalizacji.

Więcej zdjęć  TUTAJ

Stanęli na wysokości zadania

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 18/6/2015 12:40:04

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach kolejny raz stanęli na wysokości zadania i pokonali własne słabości. Wysokość tym razem była naprawdę imponująca, gdyż mierzyła sobie 1602 m. n.p.m. Taką miarę ma, bowiem szczyt Śnieżki, na który 18 czerwca wspięła się grupa ośmiu niepełnosprawnych uczestników wraz z trzyosobową kadrą.

Zmaganie się z wyjątkowo trudnym terenem, zimnym wiatrem, sporą wilgotnością powietrza i zmęczeniem fizycznym, ponownie wyzwoliło w osobach niepełnosprawnych chęć osiągnięcia niemożliwego. Pokonując dystans 19 kilometrów o deniwelacji terenu sięgającej 1100 metrów, w pełnym składzie przemierzyli trasę Karkonoskiego Parku Narodowego, osiągając zamierzony cel. Przełamali tym samym bariery związane z powszechnie istniejącą mentalnością, iż sporty outdoorowe są przeznaczone wyłącznie dla pełnosprawnej społeczności.

Niepełnosprawni poprzez walkę z własnymi dysfunkcjami i słabościami, podjęli próbę udowodnienia, iż są w stanie zmierzyć się z wysiłkiem wykraczającym poza codzienne ich życie. Jak podkreśla Kierownik Warsztatu Agnieszka Kaniewska: całodzienne przebywanie w szczególnie chronionym terenie, pełnym niecodziennych krajobrazów, zieleni oraz zjawisk przyrodniczych w bardzo pozytywny sposób wpłynęło na samopoczucie osób z zaburzeniami umysłowymi. Pozwoliło jednocześnie na odnalezienie alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz właściwego stymulowania stanów emocjonalnych. Jestem bardzo dumna z moich uczestników i dziękuję pracownikom za tak wspaniałą inicjatywę. Najwyższy szczyt pasma Sudetów stał się już drugim wierzchołkiem Korony Gór Polski, na jakim stanęli uczestnicy Warsztatu.     

Więcej zdjęć TUTAJ

Myśliwi dzieciom

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 6/6/2015 12:38:13

„Myśliwi dzieciom” to hasło, pod którym odbyła się w dniu 6 czerwca 2015 impreza z okazji Dnia Dziecka na strzelnicy myśliwskiej w Dobrzejowie. Organizatorami byli: Polski Związek Łowiecki, Wójt Gminy Miłkowice oraz GOKiS Milkowice.

Pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z opiekunem Pracowni Ceramicznej, której Koordynatorem jest Pani Edyta Pędzisz, zorganizowali stoisko tworzenia w glinie. Chętnych dzieci oraz dorosłych do wykonywania różnych prac (misek, wazonów, itp.) było wielu i trzeba było czekać, aby nauczyć się toczenia na kole ceramicznym.

Była to wielka atrakcja imprezy i ciekawa alternatywa dla znanych rozrywek. Dla osób niepełnosprawnych jest to kolejna możliwość do integracji z innymi i pokazania, że też mogą czegoś ciekawego nauczyć osoby pełnosprawne.

Więcej zdjęć TUTAJ

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego