10/2015 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Edukacja multimedialna w MGBP

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 31/10/2015 20:00:42

Edukacja multimedialna jest cyklicznym zajęciem w ramach współpracy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Miejsko Gminną Biblioteką Publiczną w Polkowicach.

Kolejne odbyło się w środę 28 października 2015 i poświęcone było niebezpieczeństwom, jakie czyhają na młodych ludzi ze strony grupy oraz sposobom ich przeciwdziałania. Wyświetlony został film „Przyjaciele”,  na podstawie którego pracownica biblioteki omówiła zagadnienia presji grupy, tolerancji  cyberprzemocy. Następnie uczestnicy zostali wciągnięci w grę interaktywną aktywizującą asertywne myślenie.

Podsumowaniem był film „Asertywność” i wywiady z panią psycholog udzielającą rad jak radzić sobie z presją grupy w asertywny sposób. Tematyka zajęć wywarła na uczestnikach duże wrażenie i jeszcze po powrocie do warsztatu dyskutowali na poruszone na spotkaniu tematy.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Wizyta studyjna

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 30/10/2015 19:59:37

W dniach 26 28 października 2015 uczestnicy Warsztatu w ramach rehabilitacji zawodowej mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w piekarni.

Podczas wizyt studyjnych odwiedzili cukiernię-piekarnię „Horbas”. Właściciel zakładu oprowadził uczestników po wszystkich pomieszczeniach i zapoznał ich z cyklami produkcji wyrobów cukierniczych i piekarniczych. Uczestnicy wynieśli z niej wiedzę o organizacji pracy, utrzymaniu higieny w pomieszczeniach i pracowników oraz trudzie pracy piekarza.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Niepełnosprawni przeciw globalnemu ociepleniu klimatu

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 28/10/2015 19:58:28

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wzięli czynny udział w projekcie ,,Dwa Bieguny Cały Świat”.

Koncepcja stanowiła przeprowadzenie edukacji ekologicznej w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych.

Głównym celem idei było zainteresowanie uczestników tematyką ocieplenia klimatu i wpływu ludzi na te niekorzystne zmiany. Jak mówi Agnieszka Kaniewska, kierownik Warsztatu: kondycja na pozór odległych obszarów polarnych, zamieszkiwanych przez takie gatunki jak pingwin cesarski czy niedźwiedź polarny, uzależniona jest od działań podejmowanych przez każdego człowieka w każdym czasie.

Autorzy projektu twierdzą, iż ma on nie tylko uświadamiać, ale i zachęcać do działania w myśl zasady „małe kroki - wielkie zmiany”. Poza skorzystaniem z zajęć edukacyjnych, osoby niepełnosprawne, przebywając we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, uczestniczyły w warsztatach tematycznych, mających na celu realną poprawę codziennego funkcjonowania w dalszym postrzeganiu świata i dbania o środowisko naturalne całej planety.

Temat podejmowany jest dziś przez każdego człowieka. Poprzez segregację odpadów, oszczędzanie energii i zwykłe czynności życia codziennego, uczestniczymy w poprawie kondycji naszej planety
dodaje Agnieszka Kaniewska. Zdobyta wiedza i poczucie świadomości pozwolą na lepsze poprawić funkcjonowanie podopiecznych w globalnym społeczeństwie.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Targi pracy

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 23/10/2015 19:56:42

W piątek 23 października 2015 uczestnicy wzięli udział w IV Targach Pracy, które  zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Auli Forum. Udział w nich jest jedną z form realizowanej przez Warsztat rehabilitacji zawodowej.

Każdy kto choć raz szukał w swoim życiu pracy zapewne wie, że szanse na sukces zwiększają się w bezpośrednim kontakcie z pracodawcą. Właśnie taką okazję mieli uczestnicy Warsztatu przez udział w Targach Pracy, ponieważ wydarzenie to przyciągnęło kilkudziesięciu pracodawców.

Nasi uczestnicy podejmowali rozmowy z przedstawicielami pracodawców
dzięki temu w bardzo przystępny sposób mogli zdobyć informację, która dla nich może być kluczowa w dalszej aktywności na rynku pracy i w społeczeństwie.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Przedszkole w WTZ

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 13/10/2015 15:01:57

W dniu 13 października 2015 odwiedziła nas grupa dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola w Polkowicach. Maluchy pod opieką Pani Ani i Agnieszki przybyły tu w ramach działań po nazwą „Poznajemy miejsca pracy rodziców”.

Dzieci poznały pracownie terapeutyczne znajdujące się w Warsztacie. Odwiedziły też gabinet Pani Angeliki, naszej księgowej, kadrowej, której syn uczęszcza do tego przedszkola. Następnie pod okiem swoich Pań i kadry Warsztatu wykonywały laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po słodkim poczęstunku dzieci otrzymały drobne upominki wykonane przez uczestników Warsztatu, a dzieci podarowały własne rysunki, które wykonały specjalne dla nas.

Więcej zdjęć  TUTAJ

Następna
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego