11/2015 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Udział Warsztatu w Prezentacjach Niepełnosprawni - Sprawnym

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 30/11/2015 20:53:05

W poniedziałek 30 listopada 2015 rozpoczęły się VII Polkowickie Prezentacje Niepełnosprawni Sprawnym.

W tym roku w pod hasłem "Mam Moc". Wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza imprez gminnych i zajmuje w nim ważne miejsce. Rokrocznie odbywa się wiele ciekawych spotkań, warsztatów konkursów i innych wydarzeń. Trzydniowa impreza ma pokazać niepełnosprawnych jako ludzi samodzielnych, a także kreatywnych.

W ramach prezentacji uczestnicy Warsztatu wzięli udział w imprezie integracyjnej w Komornikach. W programie imprezy przewidziano wystawę wykonanych przez uczestników Warsztatu oraz Stowarzyszenia Radosne Serca.  

Był to też pierwszy dzień sprzedaży prac uczestników  pod hasłem Kiermasz Świąteczny. Organizatorzy zapewnili uczestnikom świetną zabawę prowadzoną przez animator. Wszyscy najlepiej bawili się w rzucanie „śnieżkami”, które z powodu ciepłej aury były oczywiście sztuczne.


Więcej zdjęć  TUTAJ
Turniej piłki halowej

Opublikowany przez WTZ Polkowice w sport · 25/11/2015 20:52:02

W środę 25 listopada 2015 uczestnicy Warsztatu wzięli udział w III Otwartym  Turnieju Piłki Nożnej Halowej Osób Niepełnosprawnych, który został rozegrany w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach.

Rywalizacja była zacięta, wszystkie drużyny walczyły z zaangażowaniem o zwycięstwo. Nasza drużyna miała najsilniejszy doping, bo kibicowali jej wszyscy uczestnicy Warsztatu. Walka o miejsce w turnieju była tylko pretekstem do wspólnej zabawy, której nie brakowało pośród zawodników i kibiców.

Na koniec drużynom wręczono puchary a zawodnikom pamiątkowe medale. Po turnieju miłym zaskoczeniem był poczęstunek, który przypadł do gustu zmęczonym zawodnikom przynosząc im zasłużoną regenerację sił.


Więcej zdjęć TUTAJ
Lubin - równe szanse

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 13/11/2015 15:00:34

Delegacja uczestników wraz z kadrą skorzystała w dniu 13 października z zaproszenia Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych ,,Równe szanse” i wzięła udział w inauguracji projektu ,,Aktywność kobiet”.

Poza grupą z Polkowic na zaproszenie odpowiedziały placówki z Lubina, Legnicy i Złotoryi w skład, których wchodziły uczestniczki posiadające własne zainteresowania i pasje. Spotkaniu towarzyszyły prezentacje uczestników i ich osiągnięć.  Kulminacyjnym momentem były zajęcia warsztatowe z Piotrem Tymochowiczem, autorem wielu koncepcji i twórcą licznych nurtów politycznych funkcjonujących dziś w Polsce.

W projekcie uczestniczyła także Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. Po części oficjalnej był czas na wspólną kawę i wymianę doświadczeń. Spotkanie wzmocniło poczucie własnej wartości wśród uczestniczek oraz chęć dalszego rozwoju w kierunku własnych zainteresowań.  


Więcej zdjęć  TUTAJ

Sukces rehabilitacji zawodowej

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wydarzenia · 2/11/2015 20:51:00

Jedna z naszych uczestniczek dzięki intensywnie prowadzonej rehabilitacji zawodowej podjęła zatrudnienie. Pozytywny wpływ na podjęcie tej decyzji miało m.in. spotkania z doradcą z Urzędu Pracy oraz praca terapeutyczna prowadzona w naszej placówce.

Życzymy p. Magdalenie wielu sukcesów w pracy zawodowej i cieszymy się, że nasza praca przynosi tak rewelacyjne efekty.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego