12/2015 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Spotkanie opłatkowe w Legnicy

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 29/12/2015 12:36:31

Uczestnicy Warsztatu wzięli udział w tradycyjnym Spotkaniu Opłatkowym połączonym z Balem Osób Niepełnosprawnych, które odbyło się 29 grudnia 2015 r. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy.

Organizatorami było Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych wraz z Caritas Diecezji Legnickiej. Spotkanie miało za zadanie integrować środowiska osób niepełnosprawnych z Legnicy i okolic. Rozpoczęło się Mszą świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, w trakcie której dwójka naszych uczestników, Sylwia oraz Przemysław, odczytała modlitwę wiernych.

Po mszy wszyscy przeszli do sali pod kościołem, aby podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia na Nowy Rok. W trakcie uroczystości przygrywała parafialna orkiestra dęta. Potem uczestnicy świetnie bawili się na balu przy oprawie zespołu muzycznego. Na zakończenie odbył się pokaz fajerwerków.

Więcej zdjęć  TUTAJ

Udział w imprezie "Dzień Słonecznika"

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 17/12/2015 23:40:27Uczestnicy Warsztatu brali udział w imprezie zorganizowanej przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych pod nazwą „Dzień Słonecznika".

Spotkanie w polkowickim Kinie o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym poświęcone było działaniom skierowanym do osób, które z powodu kryzysu psychicznego nie godzą się na otaczającą rzeczywistość mają trudność w odnalezieniu się w niej.

Pamiątki fotograficzne przygotowały Terapeutyczne Warsztaty Fotograficzne a materiały filmowe i scenki teatralne przygotowane zostały przez  „Terapeutyczną Scenę Teatralną” z udziałem polkowickich aktorów-amatorów w reżyserii aktorki Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, psychoterapeutki Katarzyny Kaźmierczak.  

Uczestnicy wynieśli ze spotkania podstawową wiedzę jak radzić z problemami psychicznymi, jak pomagać innym i gdzie zwrócić się o pomoc.


Więcej zdjęć  TUTAJ

Wigilia w Warsztacie

Opublikowany przez WTZ Polkowice w święta · 16/12/2015 15:20:48

W dniu 16 grudnia 2015 na Warsztacie zagościła świąteczna atmosfera. Uczestnicy, pracownicy Warsztatu i zaproszeni goście spotkali się przy „wigilijnym” stole.

W pracowni gospodarstwa domowego przygotowane zostały tradycyjne, świąteczne potrawy, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą, sałatka jarzynowa, ryby i sernik. Wieczerza rozpoczęła się od przeczytania przez uczestników Przemka i Sylwię fragmentów Pisma Św., a Ksiądz dr Jarosław Święcicki złożył nam piękne życzenia.

Oczywiście nie zabrakło naszych tradycyjnych kolęd oraz wzajemnych życzeń podczas łamania się opłatkiem.


Więcej zdjęć  TUTAJ
Szopka Bożonarodzeniowa

Opublikowany przez WTZ Polkowice w święta · 9/12/2015 15:19:36Uczestnicy Warsztatu serdecznie zapraszają Państwa do obejrzenia pięknej szopki bożonarodzeniowej, którą własnoręcznie wykonali podczas zajęć terapeutycznych. Szopka wystawiona jest w holu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych (obok apteki).

Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Lubin za nieodpłatne przekazanie choinek oraz Państwu Knap za podarowanie sianka.


Więcej zdjęć TUTAJ
Zabawa Mikołajkowa 2015

Opublikowany przez WTZ Polkowice w dyskoteka · 7/12/2015 15:18:21

W dniu 7 grudnia uczestnicy z pomocą kadry terapeutycznej zorganizowali Zabawę Mikołajkową. DJ Dawid przygotował na ten cel odpowiednią „muzę”. Wszyscy ruszyli do tańca, wodzirejem był sam Mikołaj, a tancerze w czerwonych czapeczkach byli jego pomocnikami. Uczestnicy z pomocą Pani Beaty przygotowali zdrowy poczęstunek z owocami, którym raczyli się w przerwach pomiędzy piosenkami. Zabawa dostarczyła uczestnikom dużo radości i była miłym spędzeniem czasu we własnym gronie.

Więcej zdjęć TUTAJ
Następna
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego