01/2016 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Saneczkowe szaleństwo

Opublikowany przez WTZ Polkowice w sport · 27/1/2016 12:39:23

Zimy ostatnio nie rozpieszczają nas nadmiarem śniegu, dlatego jak przykrył nieco górkę osiedlową, to uczestników i terapeutów ogarnęło saneczkowe szaleństwo.

Więcej zdjęć   TUTAJ
Polonez w Rynku

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 20/1/2016 17:43:01

Styczeń to miesiąc balów karnawałowych i studniówek. Nie każdy mógł być na studniówce, a uczniowie Zespołu Szkół w Polkowicach chcieli się pokazać w pracowicie wyćwiczonym polonezie.

Już od kilku lat po studniówce odbywa się pokaz tego tańca na polkowickim rynku. 20 stycznia 2016 uczestnicy Warsztatu brali udział w takim pokazie. Przyszli tu przygotowani, ponieważ przed wyjściem obejrzeli prezentację o zwyczajach studniówkowych świetnie opracowaną przez uczestniczkę Lucynę.


Więcej zdjęć TUTAJ
Odkurz stare książki i podziel się z innymi

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wydarzenia · 14/1/2016 12:37:51Osoby niepełnosprawne z  Warsztatu  Terapii Zajęciowej w Polkowicach postanowiły zaangażować się w kolejną inicjatywę społeczną mającą na celu pomoc innym osobom.

Tym razem swoje działania skierowali do osadzonych w zakładach karnych i przyłączyli się do projektu organizowanego przez Fundację Zmiana „ Książki w Pudle
czas rozpakować”. Celem projektu jest spójna ze światem zewnętrznym, edukacja czytelnicza w zakładach karnych w Polsce.

Księgozbiory bibliotek więziennych są zapomnianą potrzebą
wymagają uzupełnienia, odbudowy i aktualizacji. Wielu osadzonych w czasie odbywania kary zdobywa kolejne szczeble edukacji. Czytanie rozwija komunikatywność, kreatywność i wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, poprawia pamięć i koncentrację, ale przede wszystkim ma ogromny wpływ na proces resocjalizacji. Słowo daje wolność i zrozumienie swojego losu.  Czas spędzony za murami nie musi być czasem straconym.

Podopieczni z Warsztatu zachęcają Państwa do aktywnego przyłączenia się do akcji przynoszenia książek oraz czasopism popularnonaukowych i branżowych do siedziby Warsztatu przy ul. Kominka 7 (teren Przychodni PCUZ) w godzinach 8:00
14:30 od poniedziałku do piątku. Akcja trwa do 28.01.2016 r. Serdecznie zachęcamy Państwa do wsparcia inicjatywy i odkurzenia książek, które zalegają w domowych biblioteczkach.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego