02/2016 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Zebranie z rodzicami

Opublikowany przez WTZ Polkowice w zebranie · 25/2/2016 01:30:49Dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć Rodziców i Opiekunów naszych uczestników. Spotkanie poświęcone było sprawom organizacyjnym, ale też było okazją do podziękowania im za pomoc i współpracę przy realizacji naszych działań. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez pracownię gospodarstwa domowego.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Wizyta w Biurex-ie

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 19/2/2016 01:46:25

Grupa 8 uczestników wzięła w ramach rehabilitacji zawodowej udział w wyjeździe do hurtowni artykułów biurowych „Biurex”  w Lubinie.

Jego celem było zapoznanie się ze specyfiką pracy handlowca. Uczestnikom została przedstawiona droga jaką musi pokonać  towar zanim trafi do klienta. Osoby niepełnosprawne w rzeczowy i przystępny sposób przyswoiły  sobie wiedze z zakresu handlu i marketingu.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie i Wojciechowi Duś za miłe i ciepłe przyjęcie.


Więcej zdjęć TUTAJ
Edukacja multimedialna

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 17/2/2016 12:43:15

Kolejne spotkanie w MGBP poświęcone Edukacji multimedialnej polegało na ćwiczeniu szybkiego wyszukiwania haseł w Internecie. Pretekstem była gra w „Państwa Miasta”. Trzy zespoły wyposażone w laptopy rywalizowały ze sobą wykorzystując możliwości wyszukiwarki internetowej. W razie wątpliwości przeciwnicy sprawdzali poprawność haseł przy użyciu komputerów. Gra, oprócz wartości edukacyjnych, dostarczyła uczestnikom wiele emocji.

Więcej zdjęć  TUTAJ


Zakończenie akcji "Książki w Pudle - czas rozpakować"

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wydarzenia · 17/2/2016 12:41:51Uczestnicy i Kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach serdecznie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które aktywnie włączyły się w zbiórkę książek w ramach akcji „Książki w Pudle czas rozpakować”, której organizatorem jest Fundacja ZMIANA.

W jej trakcie zostało zgromadzonych ponad 2300 książek oraz pokaźny zbiór czasopism specjalistycznych. Wśród nich znalazły się książki o różnej tematyce, a wielu tytułów mogłaby pozazdrościć niejedna biblioteka. Ideą akcji była pomoc tym, którzy w życiu pobłądzili, a zaangażowane osób niepełnosprawnych w przedsięwzięcie jest świadectwem ich odwagi i odpowiedzialności społecznej
ja podkreśla Kierownik warsztatu Agnieszka Kaniewska.

Odpowiedź mieszkańców na apel uczestników Warsztatu umocniło ich w poczuciu akceptacji. Jest dowodem na to, że osoby niepełnosprawne są pozytywnie odbierane w społeczności lokalnej, a rehabilitacja społeczna odniosła kolejny sukces
dodaje Kierownik WTZ. Część zbiorów, które są zniszczone bądź niekompletne, posłuży jako materiał do wykonania przez osoby niepełnosprawne różnorodnych prac artystycznych.

Więcej zdjęć TUTAJ


Walentynki

Opublikowany przez WTZ Polkowice w święta · 11/2/2016 12:40:57


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego