04/2016 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Uczestnicy WTZ na wystawie lalek w PCA

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wystawa · 28/4/2016 15:21:07Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach odwiedzili wspaniały świat lalek, kostiumów, masek oraz innych rekwizytów teatralnych. Na wystawie w Galerii „Na piętrze” Polkowickiego Centrum Animacji zorganizowano wystawę pt. „Z rekwizytorni teatru” przedstawiającą zbiory pochodzące ze Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry teatru lalkowego, w którym aktorzy towarzyszą na scenie wspaniałym lalkom.

W świat teatralnych rekwizytów wprowadziła uczestników pracownica PCA barwnie opowiadając o każdym z przedstawionych eksponatów.

Uczestnicy poznali ich historię oraz sposoby obsługi i wykorzystania poszczególnych rekwizytów. Była to ciekawa i pouczająca wizyta.


Więcej zdjęć  TUTAJ
Rehabilitacja zawodowa

Opublikowany przez WTZ Polkowice w rehabilitacja · 27/4/2016 15:19:26

Dzisiaj grupa 10 uczestników wzięła, w ramach rehabilitacji zawodowej, udział w wyjściu  do hurtowni artykułów budowlanych Dami  w Polkowicach.  Jej celem było zapoznanie się ze specyfiką pracy handlowca. Uczestnikom została przedstawiona droga jaką musi pokonać  towar zanim trafi do klienta. W asortymencie hurtowni są wszelkiego rodzaju materiały do budowy domów i remontów mieszkań. Osoby z niepełnosprawnością  w rzeczowy i przystępny sposób przyswoiły  sobie wiedzę z zakresu handlu i budownictwa.

Serdecznie dziękujemy Pani Danucie i Tadeuszowi  Mizielińskim za miłe i ciepłe przyjęcie.

Działalność WTZ jest finansowana przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach, Urząd Gminy Polkowice oraz PFRON.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Pożegananie uczestnika Przemka Gorczycy

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wydarzenia · 26/4/2016 15:22:40

Przed Panem Przemysławem, uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach, otworzyła się szansa wkroczenia w kolejny etap usamodzielnienia.

Pan Przemek przez 4 lata uczęszczania do Warsztatu wykazywał się dużą aktywnością na zajęciach terapeutycznych i był stopniowo przygotowywany do podjęcia samodzielnej pracy.

W ramach rehabilitacji zawodowej odbywał praktyki zawodowe, spotykał się z doradcą zawodowym, był aktywnie przez nas wspierany i dzięki temu poczuł gotowość do podjęcia kolejnego kroku w podjęciu zatrudnienia.

Dzisiaj żegnaliśmy go jako uczestnika, życząc mu powodzenia w podjętym nowym wyzwaniu jakie daje mu Fundacja EUDEJMONIA w ramach projektu „Zatrudnienie Wspomagane”.

Celem projektu jest pomoc uczestnikom projektu w znalezieniu, podjęciu i utrzymaniu zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Trzymamy kciuki za realizację jego planów zawodowych.


Więcej zdjęć  TUTAJ
Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Chocianowie odwiedzają WTZ

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 26/4/2016 15:18:16Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach w dniu 25.04.2016 r. gościł podopiecznych Przedszkola Miejskiego z Chocianowa.

W ramach wizyty dzieci mogły poznać pracę i codzienne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością. Kontakt przedszkolaków z osobami niepełnosprawnymi poza wzajemną integracją społeczną, głównie miał za zadanie przełamać mentalne bariery.

Podczas pobytu na Warsztacie, dla przedszkolaków przeprowadzone zostały zajęcia z tworzenia rękodzieła artystycznego. Dla wielu malców był to pierwszy kontakt z gliną, w której mogły wyrazić własną twórczość.

Wizyta Przedszkola stanowiła uzupełnienie realizowanego przez placówkę programu pt. ,,Każdy inny, wszyscy równi", poruszającego problematykę niepełnosprawności.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Zabawa z Wiosną

Opublikowany przez WTZ Polkowice w dyskoteka · 14/4/2016 18:18:28

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach uczcili rozkwitającą wiosnę zabawą z konkursami i innymi atrakcjami.

Słowa uznania należą się osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i organizację tej imprezy, ponieważ wszyscy bawili się świetnie.

Konkursy były ciekawe i dostarczyły nam wiele radości.


Więcej zdjęć  TUTAJ
Następna
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego