05/2016 - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Strażaka

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 25/5/2016 00:20:29

Osoby z niepełnosprawnością z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach udali się w środę 25 maja 2016 do polkowickiego rynku na festyn strażacki, gdzie mogli przyjrzeć się bliżej sprzętowi, jakim dysponują polkowiccy strażacy.

Pokaz sprzętu gaśniczego był jedną z atrakcji Dnia Strażaka i można było zobaczyć wozy bojowe, sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Ciekawostką były pojazdy zabytkowe.

Uczestnicy brali udział w pokazach i warsztatach, na których zapoznali się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i podstawowych zasadach obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego.

Więcej zdjęć TUTAJ
Kiermasz korali

Opublikowany przez WTZ Polkowice w kiermasz · 24/5/2016 20:40:05

Osoby z niepełnosprawnością z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wraz z terapeutami przygotowały z okazji zbliżającego się Dnia Mamy kiermasz Polkowickich Ceramicznych Korali z Miedzią.

Sprzedaż odbywała się w holu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych w dniu 24 maja.

Jak zwykle, rękodzieło wykonane przez uczestników Warsztatu podczas zajęć terapeutycznych cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Zaproszenie na kiermasz korali

Opublikowany przez WTZ Polkowice w kiermasz · 19/5/2016 20:39:15

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zapraszamy na kiermasz Polkowickich Ceramicznych Korali z Miedzią organizowany w holu PCUZ w dniu 24 maja w godz. 10:00 - 13:00.


WTZ czyta dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 5

Opublikowany przez WTZ Polkowice w spotkania · 18/5/2016 20:38:15Uczestniczka Pani Sylwia z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach wraz z terapeutką Panią Anią odwiedziła grupę „Smerfy” z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Przeczytała im bajkę „Trzy świnki”, a po jej wysłuchaniu dzieci wykonały, z pomocą Pani Sylwii, prace plastyczne ilustrujące wysłuchany tekst.

Takie spotkania są dla dzieci niezwykłą lekcją tolerancji i okazją do integracji z osobami niepełnosprawnymi.

Działalność WTZ jest finansowana przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach, Urząd Gminy Polkowice oraz PFRON.
Wyjście do kina na film "Księga dżungli"

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 13/5/2016 20:37:16

W dniu 13.05.2016 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach obejrzeli projekcję najnowszej wersji filmu „Księga dżungli”.  

Dla większości była to miła chwila relaksu po tygodniu zajęć, a także ważna forma działań terapeutycznych prowadzonych w naszej placówce.

Następna
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego