wyjazd - WTZ Polkowice BLOG - WTZ Polkowice - Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach

SZUKAJ
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wyjazd do Karlskrony w Szwecji

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 10/12/2016 23:13:01W dniach 8 do 10 grudnia 2016 roku uczestnicy wraz z kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach w ramach rehabilitacji społecznej brali udział w wyjeździe do Karlskrony w Szwecji.

Wyjazd rozpoczęliśmy od zajęć edukacyjnych i laboratoryjnych oraz zapoznania się z bogatą ofertą Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

Niesamowitym przeżyciem było spędzenie nocy na promie firmy Stena Line. Po dopłynięciu zwadziliśmy piękną Karlskronę ze wszystkimi atrakcjami turystycznymi.

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Akwarium Gdyńskie oraz Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Uczestnicy podczas wyjazdu przełamali wiele barier psychicznych, które pozytywnie wpłynęły na ich samoocenę.

Serdecznie dziękujemy firmie Stena Line oraz Pani Iwonie Pałasz za profesjonalną i kompleksową obsługę podczas rejsu promem, jak również Panu Grzegorzowi, naszemu przewodnikowi po Karlskronie, za ciekawie przekazane informacje dotyczące zwiedzanych w Szwecji miejsc.

Działalność WTZ jest finansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Polkowicach, Urzędu Gminy Polkowice oraz PFRON.


Więcej zdjęć  TUTAJ
Camp w Tardzie

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 9/9/2016 16:52:28W dniach 5 – 9 września 2016 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach przebywali na Campie w Tardzie, położonym w sercu Warmii i Mazur, wśród lasów, nad malowniczym jeziorem Bartężek.

Bogaty i różnorodny program, nastawiony na twórczość i realizację własnych pomysłów pozytywnie wpłynął na dalszy proces rehabilitacji.

Wiele emocji dostarczyły gry zespołowe, zajęcia majsterkowania i ekologii, kajakarstwo, wioślarstwo, wspinaczka i łucznictwo, a także wycieczka do Malborka i zwiedzanie zamku.

Uczestnicy podczas różnorodnych zajęć wkładając wysiłek w pokonywanie własnych słabości, nowo odkrywanych wartości, nieustannie obcowali ze środowiskiem naturalnym.


Więcej zdjęć  TUTAJ

Wyjście do kina na film "Księga dżungli"

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 13/5/2016 20:37:16

W dniu 13.05.2016 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach obejrzeli projekcję najnowszej wersji filmu „Księga dżungli”.  

Dla większości była to miła chwila relaksu po tygodniu zajęć, a także ważna forma działań terapeutycznych prowadzonych w naszej placówce.

Wyjazd Karkonosze

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 10/5/2016 15:23:51Podczas wspólnego wyjazdu integracyjnego w gronie rodziców/ opiekunów uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach odwiedziliśmy Karkonoski Park Narodowy, w którym udaliśmy się do Wodospadu Szklarki.

W Parku Krajobrazowym Doliny Bobru przemierzyliśmy szlak turystyczny o dystansie 4,5 km na końcu, którego znajdowało się Schronisko Perła Zachodu.

Na miejscu przygotowany był posiłek, dzięki któremu zregenerowaliśmy siły.

Mieliśmy również czas na wspólne rozmowy z rodzicami/ opiekunami przy kawie i przepysznym cieście przez nich przygotowanym.

W tym urokliwym miejscu spacerowaliśmy po pomoście na Jeziorze Modrym oraz podziwialiśmy krajobraz z wieży widokowej.

W drodze powrotnej przeszliśmy się po Zaporze Pilchowickiej.

Serdecznie dziękujemy rodzicom/opiekunom naszych uczestników za wspaniałą atmosferę, miło spędzony czas oraz przepyszne domowe wypieki.

Działalność WTZ jest finansowana przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach, Urząd Gminy Polkowice oraz PFRON.

Więcej zdjęć  TUTAJ
Wycieczka po Małopolsce

Opublikowany przez WTZ Polkowice w wyjazd · 1/10/2015 20:37:59

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej byli w dniach 23-25.09.2015 na wycieczce do Oświęcimia, Wadowic, Krakowa, Wieliczki, Pienin i Podhala pod nazwą ,Małopolskie standardy”.

Celem wyjazdu było przybliżenie osobom niepełnosprawnym umysłowo i chorym psychicznie szczególnie ważnych wydarzeń i miejsc kształtujących naszą historię i kulturę. Osoby niepełnosprawne z powodu pluralistycznych dysfunkcji są szczególnie narażone na niemożność kształtowania własnej i niezależnej tożsamości poprzez braki związane z niedoborem elementarnej wiedzy z dziedziny dorobku kulturalnego i historycznego.


Osoby posiadające silne bariery mentalne spowodowane izolacją społeczną i przebywaniem tylko w najbliższym otoczeniu, posiadają utrudniony dostęp do życia kulturalnego i społecznego. Dlatego też możliwość rzeczywistego udziału w poznawaniu historii pozwoliło uczestnikom nabyć prawidłowe umiejętności społecznego funkcjonowania w zakresie korzystania z zasobów dorobku kulturalnego. Podniosło poziom świadomości tych osób przy jednoczesnym rokowaniu na poprawę dalszego ich funkcjonowania w społeczeństwie.

Poprzez pobyt w kluczowych miejscach dziedzictwa narodowego (m.in. Wawel, Uniwersytet Jagielloński, Sukiennice, Wieliczka, Krzeptówki, Muzeum domu Jana Pawła II w Wadowicach) , zwiedzając zabytki i miejsca odległe przestrzennie, osoby niepełnosprawne zapoznały się z istotnymi zagadnieniami historii Polski, zdobyli przez to pozytywne doświadczenia w kształtowaniu tożsamości narodowej. Zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau, poprzez program ,,trudne – proste słowa” zostało dostosowane do kondycji psychicznej uczestników.

Częścią rekreacyjną a jednocześnie stanowiącą ważny element rozładownia emocji wśród uczestników, stanowił spływ przełomem Dunajca oraz pokaz kapeli góralskiej z muzyką. Uczestnicy w ramach rehabilitacji ruchowej skorzystali z Term Podhala – Szaflary. Wycieczka stanowiła ważną część rehabilitacji uczestników i stanowiła integralną część prowadzonej terapii.


Więcej zdjęć  TUTAJ

Następna
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego